Táto certifikácia voľne nadväzuje na základný kurz potápania – OWD.

Naučili ste sa potápať a teraz sa už bez väčších problémov potápate do hĺbky 20 metrov, ktorá je pre absolventov kurzu potápania OWD maximálna. Väčšina zaujímavých živočíchov a rastlín sa v tejto hĺbke vyskytuje, ale sú aktivity, ktoré Vás môžu nútiť pozrieť sa hlbšie. Napríklad zistíte, že potápačská základňa v Chorvátsku organizuje ponory k vraku lode Baron Gautch z roku 1914, ktorý je krásne zachovalý – lenže loď leží v hĺbke 35 metrov! Či budete chcieť zažiť v Egypte neopakovateľné zážitky a chvíle vzrušenia pri nočnom potápaní, kedy je možné uvidieť živočíchy, ktoré cez deň oddychujú vo svojich úkrytoch a až večer sa vydávajú za potravou! Je príjemným pokračovaním potápačských skúsenosti, ktoré rozširujú vaše znalosti a potápačské zručnosti na otvorenej vode. Po absolvovaní pokročilého kurzu, môžete svoje ďalšie zručnosti rozvíjať aj v skupine Technických potápačských programoch.

A práve pre Vás je určená táto certifikácia!

Ak si chcete rozšíriť vedomosti spojené s potápaním do väčších hĺbok k 40 metrom, krásami a nástrahami nočných ponorov, spoznať dôležitosť ovládania kompasu a potápanie vo väčších hĺbkach, atď. potom táto potápačská certifikácia Vám všetko umožní.

A teraz veľmi dôležité informácie!

Pri získavaní certifikácia kurzu potápania AOWD nám ide predovšetkým o dosiahnutie maximálnej kvality vedomostí a zručností budúceho pokročilého potápača AOWD. Chceme, aby náš absolvent nebol bábka v rukách, niekedy málo preškolených potápačských sprievodcov, Intro to Tech – Fundamentals či dokonca aj Inštruktorov. Bohužiaľ niekedy je to tak a či ste už aj niečo málo napotápali, tak ste sa možno už niekedy stretli z nie práve profesionálnym prístupom. Práve preto chceme, aby každý náš absolvent s certifikáciou AOWD si bol istý sám sebou a vedel, ako sa má správne vykonávať hĺbkový ponor, či ako si bez problému užiť nočné potápanie, pohybovať vo vraku, atď. Skrátka … chceme, aby si budúce pokročilý potápači odniesol za svoje peniaze naozaj čo najviac ..

Konkurenčné systémy sa vydali cestou komerčnejšieho výcviku pokročilých potápačov … niekedy klientovi stačí urobiť len 5 ponorov (u nás minimálne 8 ponorov) … od každého typu potápania po jednom ponore … a je to. Dotyčný má kartičku, ale v podstate nič nevie …

V našom systéme to robíme trochu inak. Pokročilý kurz potápania – pre získanie certifikácie AOWD musí budúci pokročilý potápač splniť aspoň 4 špecializácie z ktorých 3 sú hĺbkový ponor, navigácia a vyhľadávanie a vyzdvihovanie nevyhnutné … Predsa len sa občas pozrieme hlbšie než je 18 metrov. Ďalšie špecializácie sú voliteľné a to nočné potápanie alebo potápanie za zníženej viditeľnosti, kontrola vztlaku a vyváženie, potápanie s potápačským počítačom, nácvik dekompresného potápania a dekompresných zastávok a to 4 min v 9 metroch a 6 min v 6 metroch, celkový čas simulovanej dekompresie bude minimálne 10 minút, podvodné fotografovanie a ďalšie. Vyberte si, ktorá by Vás bavila .. Po dokončení všetkých 4 špecializáciou Vám bude vystavená certifikačná kartička AOWD a verte, že z nej budete mať veľmi dobrý pocit … budete vedieť, že nie ste bábka a že viete že niečo viete.

Možno si budete myslieť, že získanie tejto certifikácie Vám zaberie veľa času … Môže a nemusí … Bude záležať vždy na Vás. Môžete si špecializácie robiť postupne, podľa vášho tempa či chuti, alebo môžete urobiť všetky Vami vybrané špecializácie počas troch dní nabitých potápanie niekde s nami na potápačské výprave … v pohode a v pokoji tiež …

Výcvik vykonávame buď na našich jazerách, Rakúskych jazerách alebo v Chorvátsku a Egypte, skrátka všade kde je niečo k videniu. Plnenie špecializáciou na získanie AOWD nijako nenaruší príjemné potápanie pri mori na Vašej dovolenke s nami.

V cene je zahrnuté: Variant A – Pokročilý kurz potápania

kompletné zapožičanie potápačské techniky vrátane masky, šnorchla a plutiev (nič si nemusíte kupovať) po celú dobu kurzu, vzduch v tlakových fľašiach, výučba na učebni sprevádzaná videoprojekciou, všetok výukový materiál – učebnica, certifikačná karta a niečo pre spomienku – diplom a UV tričko. V tejto variante kurz trvá 2 – 3 dni teórie vo večerných hodinách v našom potápačskom centre a minimálne 4 dni potápania na otvorenej vode. Po úspešnom absolvovaní výcviku na otvorenej vode sa z Vás stávajú samostatný potápači.

V cene je zahrnuté: Variant B- Pokročilý kurz potápania

Vzduch v tlakových fľašiach na 8 ponorov , ponory na otvorenej vode v rozsahu 3 dni výučby pri vode, certifikačná karta, učebnica. V cene nie je zahrnuté kompletné zapožičanie potápačskej výstroje, potápačský logbook, diplom a UV tričko a v prípade záujmu je potrebné si ich dokúpiť samostatne. Kurzy je vyučovaný za použitia domáceho štúdia, krátkych teoretických prednášok, a výcviku vo vode.

Skupinová zľava: pri prihlásení 3 ľudí je 4 človek zľava 50%

Pri zakúpení potápačských potrieb nad 2000, – Eur počas kurzu – KURZ ZDARMA! (nevzťahuje sa na tovar v zľave)

Pri individuálnom kurze dodatočná platba:
+ 50% z ceny kurzu

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *