Škola potápania

Naše potápačské centrum SHARK využíva pre výučbu svojich kurzov viacero medzinárodne uznávaných potápačských výcvikových systémov predovšetkým športových a technických agentúr potápania.

Všetky výcvikové systémy v ktorých naši inštruktori certifikujú sú kompatibilné so svetovo uznávanými normami DIN a ISO.  Predovšetkým medzinárodný štandard ISO 11121:2009, Recreational diving services – Requirements for introductory training programs to scuba diving, and ISO 11107:2009, Recreational diving services – Requirements for training programs on enriched air Nitrox (EAN) diving. Jednotlivé rekreačné a športové kurzy sú v súlade s normami ISO 24801-1 / DIN EN 14153-1, ISO 24801-2 / DIN EN 14153-2, ISO 24801-3 / DIN EN 14153-3.

V posledných desiatich rokoch sa vďaka kvalite inštruktorov nášho potápačského centra a ich certifikácií je možné Vám ponúknuť najkvalitnejšie a najvyhľadávanejšie vzdelávacie systémy v oblasti rekreačného potápania po celom svete. Nenútená a zábavná forma výučby spolu s jednoduchými študijnými materiálmi zaručujú spolu s profesionálnym prístupom inštruktorov pohodový priebeh kurzov.

Kvalita namiesto kvantity! V našom Centre dávame prednosť kvalite pred kvantitou, preto je maximálny počet účastníkov v jednom kurze 6 ľudí, aby bol zaručený Individuálny prístup. Počas priebehu kurzu je vždy prítomní inštruktor. Za príplatok je možné robiť kurz len v pomere jeden inštruktor a jeden záujemca o kurz, alebo je možné dohodnúť intenzívnejšiu formu.

Všetko je na dohovore! Termíny kurzov sú vypisované pravidelne na našich webových stránkach, v prípade, zo sa vám náš termíny nehodí, nezúfajte! Vieme, že v dnešnej dobe je stále náročnejšie prispôsobovať vaše koníčky voľnému času, preto sa Vám budeme snažiť vyjsť v ústrety, ako to len bude možné. Stačí sa s nami telefonicky, mailom alebo najlepšie osobne spojiť a spoločne určite nájdeme vyhovujúce riešenie.

Bezpečnosť predovšetkým! Ako servisné stredisko potápačského výstroja značky SCUBAPRO, SUBGEAR v ktorej sa naši kurzisti potápajú, ručíme za jej úplnú bezpečnosť a spoľahlivosť. Naviac ako zástupcovia predaja potápačskej techniky značiek SCUBAPRO, UWATEC, SUBGEAR sa staráme o to, aby sa naším kurzistom dostávala tá najlepšia a najmodernejšia technika, ktorú potápačský trh ponúka.
Kurzom sa to nekončí! Po absolvovaní základného potápačského kurzu sa vám otvára obrovská škála možností. Záleží len na Vás, ktoré z budete chcieť využiť. Môžete sa potápať trebárs len raz ročne na dovolenkách, alebo môžete pravidelne jazdiť s nami na početné potápačské akcie nielen v ČR, na ktorých si môžete prehlbovať vedomosti, zdieľať zážitky s ostatnými potápači, či využívať ďalšie možnosti nášho potápačského systému. Dobrodružné povahy budú zaujímať kurzy vrakového alebo hĺbkového potápania, zatiaľ čo pokojnejšie povahy určite ocenia kurzy podvodnej fotografie alebo nočného potápania. S Nami sa rozhodne nikto nudiť nebude!

ČO BY MAL KAŽDÝ POTÁPAČ VEDIEŤ…

Mnohoročná skúsenosť nás naučila, ako zostaviť štyri body ktoré umožňujú bezpečné potápanie a rozumnú zábavu. Spoznáte, ako sa dá prepojiť kvalitný tréning a dobrá zábava počas potápania.

Zodpovedajúca výučba
Dostanete zodpovedajúce teoretické a praktické lekcie potápania, ktoré musíte poznať. Pomôže Vám v tom profesionálna sústava výučby, kde sa môžete učiť tempom, ktoré vám vyhovuje. Váš inštruktor je vám vždy k dispozícii.

Zodpovedajúca výbava
Najlepší a najpohodlnejší spôsob, ako si potápanie čo najlepšie užívať je ten, že budete vlastniť svoju potápačskú výstroj. Ako náhle sa dobre zoznámite so svojou potápačskou výbavou, bude Vaše potápanie pohodlnejšie a bezpečnejšie. Pravidelný ročný servis potápačskej techniky zmenšuje možnosť rizika zlej funkcie alebo poruchy.

Zodpovedajúci výcvik
Musíte sa naučiť predpísané cviky potápania, akými sú napr. správanie sa pod vodou a manipulácia s potápačskou výbavou. Najlepší spôsob učenia je s kvalifikovaným inštruktorom. Predpísané lekcie rozvíjajú Vaše znalosti.

Zodpovedajúce skúsenosti
Učením zvyšujete vedomosti a cvičením poznanie, ale hlavný kľúč k väčšej bezpečnosti a pohodovému potápanie je, keď sa potápate čo najviac. Miera skúseností sa získava potápaním na rôznych lokalitách pri poznávaní nových ľudí a nových dobrodružstiev. Preto je naše motto: ozajstné potápanie – ozajstná zábava.
Po ukončení kurzu, ste pripravení sa baviť dobrodružstvom pri potápaní celý život. Potápanie umožňuje neobmedzené možnosti poznávania, cestovanie, učenie a nových dobrodružstiev. Koľko chuti a elánu máte, tak ďaleko môžete ísť.

Cesty k zábavnejšeímu potápaniu:

  • Vyhľadajte vodnú plochu v mieste bydliska – bez ohľadu na to, kde žijete a koľko je tu miest, kde sa môžete potápať. Takéto miesta sú dostupné, cenovo prístupná a umožnia Vám, aby ste zvyšovali vaše skúsenosti, poznanie a vyskúšali si svoju novú výbavu.
  • Poznajte svetové vody – cestujte po exotických krajinách a poznávajte nové kultúry. 72% planéty je pokryté vodou a vy máte licenciu na jej preskúmanie.
  • Staňte sa členom potápačského klubu a poznávajte nových priateľov – najlepší spôsob, ako si rozšíriť svoje vedomosti, výbavu. Dôležité je, že spoznáte druhých potápačov. Môžete spoznávať nové potápačské lokality a destinácie pre dovolenku. Jediný spôsob ako zvyšovať svoje vedomosti je čo najviac sa potápať.
  • Staňte sa podvodným fotografom alebo kameramanom – Krása podvodného sveta je fotografov sen. Dnes už dostupná technika pre podvodné fotografovanie vám umožní predovšetkým vytvoriť fotografie podvodných zážitkov.
  • Zvyšujte si svoju kvalifikáciu – certifikát potápača otvorených vôd (OWD) je len začiatok výukového systému. Ďalšie kurzy špecializácií Vás naučia rôznym cvikom, ktoré zvyšujú Vaše potápačské vedomosti. Kombináciou špecializácie a skúseností môžete dosiahnuť vyššieho stupňa certifikácie.
  • Staňte sa inštruktor – prestíž nášho potápačského systému vo svete neustále rastie. Aby sme uspokojilo všetkých záujemcov o potápanie, potrebujeme stále nových inštruktorov. Ak máte záujem sa podeliť o svoje potápačské skúsenosti s ostatnými, porozprávajte sa o tom so svojím inštruktorom.

Bez ohľadu na spôsob a druh potápania, ktoré prevádzkujete, bude naše potápačské centrum zároveň Vaším zázemím. Zachovávajte mu priazeň a využívajte jeho služieb – je to Vaša cesta do prekrásneho podvodného sveta.

Vaše potápačské zručnosti je možné certifikovať vo výcvikových organizáciach:
PTRD – výcvik v potápačskom systéme je ISO certifikovaný prostredníctvom EUF (European Underwater Federation) a registračné číslo je: S-000786
NASDS, IDDA – sú plnohodnotnými členmi RSTC (Recreational Scuba Training Council)
IART – je plnohodnotným členom RTC (Rebreather Training Council)
ITDA – je plnohodnotným členom IDSSC (International Diving Sandards Safety Commission)