Škola potápania

Naše potápačské centrum SHARK využíva pre výučbu svojich kurzov viacero medzinárodne uznávaných potápačských výcvikových systémov predovšetkým športových a technických agentúr potápania.

Všetky výcvikové systémy v ktorých naši inštruktori certifikujú sú kompatibilné so svetovo uznávanými normami DIN a ISO.  Predovšetkým medzinárodný štandard ISO 11121:2009, Recreational diving services – Requirements for introductory training programs to scuba diving, and ISO 11107:2009, Recreational diving services – Requirements for training programs on enriched air Nitrox (EAN) diving. Jednotlivé rekreačné a športové kurzy sú v súlade s normami ISO 24801-1 / DIN EN 14153-1, ISO 24801-2 / DIN EN 14153-2, ISO 24801-3 / DIN EN 14153-3.

V posledných desiatich rokoch sa vďaka kvalite inštruktorov nášho potápačského centra a ich certifikácií je možné Vám ponúknuť najkvalitnejšie a najvyhľadávanejšie vzdelávacie systémy v oblasti rekreačného potápania po celom svete. Nenútená a zábavná forma výučby spolu s jednoduchými študijnými materiálmi zaručujú spolu s profesionálnym prístupom inštruktorov pohodový priebeh kurzov.

Kvalita namiesto kvantity! V našom Centre dávame prednosť kvalite pred kvantitou, preto je maximálny počet účastníkov v jednom kurze 6 ľudí, aby bol zaručený Individuálny prístup. Počas priebehu kurzu je vždy prítomní inštruktor. Za príplatok je možné robiť kurz len v pomere jeden inštruktor a jeden záujemca o kurz, alebo je možné dohodnúť intenzívnejšiu formu.

Všetko je na dohovore! Termíny kurzov sú vypisované pravidelne na našich webových stránkach, v prípade, zo sa vám náš termíny nehodí, nezúfajte! Vieme, že v dnešnej dobe je stále náročnejšie prispôsobovať vaše koníčky voľnému času, preto sa Vám budeme snažiť vyjsť v ústrety, ako to len bude možné. Stačí sa s nami telefonicky, mailom alebo najlepšie osobne spojiť a spoločne určite nájdeme vyhovujúce riešenie.

Bezpečnosť predovšetkým! Ako servisné stredisko potápačského výstroja značky SCUBAPRO, SUBGEAR v ktorej sa naši kurzisti potápajú, ručíme za jej úplnú bezpečnosť a spoľahlivosť. Naviac ako zástupcovia predaja potápačskej techniky značiek SCUBAPRO, UWATEC, SUBGEAR sa staráme o to, aby sa naším kurzistom dostávala tá najlepšia a najmodernejšia technika, ktorú potápačský trh ponúka.
Kurzom sa to nekončí! Po absolvovaní základného potápačského kurzu sa vám otvára obrovská škála možností. Záleží len na Vás, ktoré z budete chcieť využiť. Môžete sa potápať trebárs len raz ročne na dovolenkách, alebo môžete pravidelne jazdiť s nami na početné potápačské akcie nielen v ČR, na ktorých si môžete prehlbovať vedomosti, zdieľať zážitky s ostatnými potápači, či využívať ďalšie možnosti nášho potápačského systému. Dobrodružné povahy budú zaujímať kurzy vrakového alebo hĺbkového potápania, zatiaľ čo pokojnejšie povahy určite ocenia kurzy podvodnej fotografie alebo nočného potápania. S Nami sa rozhodne nikto nudiť nebude!

ČO BY MAL KAŽDÝ POTÁPAČ VEDIEŤ…

Mnohoročná skúsenosť nás naučila, ako zostaviť štyri body ktoré umožňujú bezpečné potápanie a rozumnú zábavu. Spoznáte, ako sa dá prepojiť kvalitný tréning a dobrá zábava počas potápania.

Zodpovedajúca výučba
Dostanete zodpovedajúce teoretické a praktické lekcie potápania, ktoré musíte poznať. Pomôže Vám v tom profesionálna sústava výučby, kde sa môžete učiť tempom, ktoré vám vyhovuje. Váš inštruktor je vám vždy k dispozícii.

Zodpovedajúca výbava
Najlepší a najpohodlnejší spôsob, ako si potápanie čo najlepšie užívať je ten, že budete vlastniť svoju potápačskú výstroj. Ako náhle sa dobre zoznámite so svojou potápačskou výbavou, bude Vaše potápanie pohodlnejšie a bezpečnejšie. Pravidelný ročný servis potápačskej techniky zmenšuje možnosť rizika zlej funkcie alebo poruchy.

Zodpovedajúci výcvik
Musíte sa naučiť predpísané cviky potápania, akými sú napr. správanie sa pod vodou a manipulácia s potápačskou výbavou. Najlepší spôsob učenia je s kvalifikovaným inštruktorom. Predpísané lekcie rozvíjajú Vaše znalosti.

Zodpovedajúce skúsenosti
Učením zvyšujete vedomosti a cvičením poznanie, ale hlavný kľúč k väčšej bezpečnosti a pohodovému potápanie je, keď sa potápate čo najviac. Miera skúseností sa získava potápaním na rôznych lokalitách pri poznávaní nových ľudí a nových dobrodružstiev. Preto je naše motto: ozajstné potápanie – ozajstná zábava.
Po ukončení kurzu, ste pripravení sa baviť dobrodružstvom pri potápaní celý život. Potápanie umožňuje neobmedzené možnosti poznávania, cestovanie, učenie a nových dobrodružstiev. Koľko chuti a elánu máte, tak ďaleko môžete ísť.

Cesty k zábavnejšiemu potápaniu:

  • Vyhľadajte vodnú plochu v mieste bydliska – bez ohľadu na to, kde žijete a koľko je tu miest, kde sa môžete potápať. Takéto miesta sú dostupné, cenovo prístupná a umožnia Vám, aby ste zvyšovali vaše skúsenosti, poznanie a vyskúšali si svoju novú výbavu.
  • Poznajte svetové vody – cestujte po exotických krajinách a poznávajte nové kultúry. 72% planéty je pokryté vodou a vy máte licenciu na jej preskúmanie.
  • Staňte sa členom potápačského klubu a poznávajte nových priateľov – najlepší spôsob, ako si rozšíriť svoje vedomosti, výbavu. Dôležité je, že spoznáte druhých potápačov. Môžete spoznávať nové potápačské lokality a destinácie pre dovolenku. Jediný spôsob ako zvyšovať svoje vedomosti je čo najviac sa potápať.
  • Staňte sa podvodným fotografom alebo kameramanom – Krása podvodného sveta je fotografov sen. Dnes už dostupná technika pre podvodné fotografovanie vám umožní predovšetkým vytvoriť fotografie podvodných zážitkov.
  • Zvyšujte si svoju kvalifikáciu – certifikát potápača otvorených vôd (OWD) je len začiatok výukového systému. Ďalšie kurzy špecializácií Vás naučia rôznym cvikom, ktoré zvyšujú Vaše potápačské vedomosti. Kombináciou špecializácie a skúseností môžete dosiahnuť vyššieho stupňa certifikácie.
  • Staňte sa inštruktor – prestíž nášho potápačského systému vo svete neustále rastie. Aby sme uspokojilo všetkých záujemcov o potápanie, potrebujeme stále nových inštruktorov. Ak máte záujem sa podeliť o svoje potápačské skúsenosti s ostatnými, porozprávajte sa o tom so svojím inštruktorom.

Bez ohľadu na spôsob a druh potápania, ktoré prevádzkujete, bude naše potápačské centrum zároveň Vaším zázemím. Zachovávajte mu priazeň a využívajte jeho služieb – je to Vaša cesta do prekrásneho podvodného sveta.

Aké potápačské certifikácie u nás môže absolvovať a získať:
Apnea 1 Diver – (Basic Free Diver)
Apnea 2 Diver – (Free Diver)
Apnea 3 Diver – (Advanced Apnea)
Snorkel Guide – (ISO 13970)
Apnea Speciality Diver – Photo & Video
Discover Snorkel Diving – Basic Snorkel Diver – ISO 13289
Intro Scuba Diving – Introductory to Scuba Diving Basics – ISO 11121
Junior Open Water Diver – (Supervised OWD, minimum to ISO 24801-1)
Basic Scuba Diver – (Supervised Diver ISO 24801-1)
1* Diver – (Autonomous Diver, ISO 24801-2, eq. CMAS *)
2** Diver – (Autonomous Diver, ISO 24801-2, eq. CMAS **)
3*** Diver – (Autonomous Diver, ISO 24801-3, eq. CMAS ***)
Open Water Scuba Diver – (Autonomous Diver, ISO 24801-2, OWD)
Advanced Open Water Scuba Diver – (Autonomous Diver, ISO 24801-2, AOWD)
Master Scuba Diver – (Autonomous Diver, ISO 24801-2, MD)
Junior Basic Scuba Diver – (Supervised Diver ISO 24801-1)
Scuba Speciality Diver – Night Diving
Scuba Speciality Diver – Advanced Navigation
Scuba Speciality Diver – Boat Diving
Scuba Speciality Diver – Dive Group Leader
Scuba Speciality Diver – Rescue Diver
Non Diving Speciality – Medical First Aid
Non Diving Speciality – AED Knowledge
Non Diving Speciality – Compressor Operator
Non Diving Speciality – O2 service technician
Scuba Speciality Diver – Public Safety Diver
Scuba Speciality Diver – Search & Recovery
Scuba Speciality Diver – Peak Performance Buoyancy
Scuba Speciality Diver – Discover Cave Diving
Scuba Speciality Diver – Ice Diving
Scuba Speciality Diver – Recreational Wreck Diving
Scuba Speciality Diver – Cavern Diving
Scuba Speciality Diver – Deep Diving (max. 40 msw)
Scuba Speciality Diver – Altitude Diving
Scuba Speciality Diver – Nitrox 1 (EAN 22-40, ISO 11107)
Non Diving Speciality – Oxygen Provider
Scuba Speciality Diver – Sidemount
Scuba Technical Speciality Diver – Sidemount TEC
Scuba Speciality Diver – Equipment Specialist
Non Diving Speciality – Surface Support
Scuba Speciality Diver – Full Face Mask Diving
Scuba Speciality Diver – UW Scooter / DPV
Scuba Speciality Diver – Dry Suit Diving
Scuba Speciality Diver – UW Photo
Scuba Speciality Diver – UW Video / Film
Scuba Speciality Diver – Self Reliant Diver
Scuba Speciality Diver – Solo Diver
Scuba Speciality Diver – Scientific Diver
Scuba Speciality Diver – Junior Night
Scuba Speciality Diver – Junior Navigation
Scuba Speciality Diver – Junior Search & Recorvery
Scuba Speciality Diver – Junior Equipment Maintenance
Scuba Speciality Diver – Junior Dive Guidance
Scuba Speciality Diver – Intro Scuba Diver Leader
Scuba Speciality Diver – Diving with Children
Scuba Speciality Diver – River & Drift
Scuba Speciality Diver – Current & Drift
Scuba Speciality Diver – River Night Drift
Scuba Speciality Diver – Rescue Diver
Scuba Speciality Diver – CPR & First Aid
Scuba Speciality Diver – Automatic defibrilator AED
Rebreather Diver – eCCR 40m Sport
Rebreather Diver – eCCR 60M Trimix
Rebreather Diver – eCCR 100M Full Trimix
Rebreather Diver – mCCR 40M Sport
Rebreather Diver – mCCR 60M Trimix
Rebreather Diver – mCCR 100M Full Trimix
Rebreather Diver – SCR Diver 40m Sport
Rebreather Diver – SCR Diver 60m Trimix
Advanced Deep Diver – (max. 40-50 msw on Air)
Extended Range Diver – (max. 50-60msw on Air/Nx Deco)
NITROX 2 Diver – (Technical/Custom Mix/Deco)
TRIMIX 1 Diver – Recreational / Intro Trimix
TRIMIX 2 Diver – Technical Normoxic Trimix
TRIMIX 3 Diver – Technical Advanced Trimix
Gas Blender 1 – (EAN – Nitrox, ISO 13293-1)
Gas Blender 2 – (Any mix Nitrox / Trimix, ISO 13293-2)
Intro Tec Diver – (Technical Diving Introduction)
Scuba Technical Speciality Diver – Scooter/DPV Cave
CAVE 1 Rebreather Diver – Technical Intro Cave
CAVE 2 Rebreather Diver – Technical Full Cave
CAVE 3 Rebreather Diver – Technical Advanced Cave
MINE CAVE 1 Diver – Intro Mining plant diving 1
MINE CAVE 2 Diver – Full Mining plant diving 2
CAVE 1 Diver – Technical Intro Cave
CAVE 2 Diver – Technical Full Cave
CAVE 3 Diver – Technical Advanced Cave
Rebreather CAVE 1 Diver – Technical Rebreather Intro Cave
Rebreather CAVE 2 Diver – Technical Rebreather Full Cave
Rebreather CAVE 3 Diver – Technical Rebreather Advanced Cave
Scuba Technical Speciality Diver – Sidemount Intro Cave
Scuba Technical Speciality Diver – Full Cave Sidemount
WRECK 1 Diver – Technical Intro Wreck
WRECK 2 Diver – Technical Wreck
WRECK 3 Diver – Technical Advanced Wreck

Vaše potápačské zručnosti je možné certifikovať vo výcvikových organizáciach:
PTRD – výcvik v potápačskom systéme je ISO certifikovaný prostredníctvom EUF (European Underwater Federation) a registračné číslo je: S-000786
NASDS, IDDA – sú plnohodnotnými členmi RSTC (Recreational Scuba Training Council)
IART – je plnohodnotným členom RTC (Rebreather Training Council)
ITDA – je plnohodnotným členom IDSSC (International Diving Sandards Safety Commission)

Akú certifikáciu majú naši inštruktori:
TECHNICAL COURSE DIRECTOR: #812690
INŠTRUKTORSKÁ KVALIFIKÁCIA:
Sport Instructor Evaluator/Examiner
Advanced EANx Instructor Evaluator/Examiner
Technical Instructor Evaluator/Examiner
Entry Level Trimix Instructor Evaluator/Examiner
Trimix Instructor Evaluator/Examiner
Technical Adwanced Wreck Instructor Evaluator/Examiner
Advanced Trimix Instructor Evaluator/Examiner
Technical Cave Instructor Evaluator/Examiner
Advanced Full Cave Instructor Evaluator/Examiner
CCR Advanced Wreck Instructor Evaluator/Examiner
CCR Full Trimix Instructor Evaluator/Examiner
CCR Full Cave Instructor Evaluator/Examiner
EANx Blender Instructor Evaluator/Examiner
Trimix Gas Blender Instructor Evaluator/Examiner